Тактичний аналіз матчу Ліги націй: як Україні вдалося перервати серію поразок і обіграти Грузію.


Україна здобула свою першу перемогу на Євро, обігравши Грузію з рахунком 1:0. Єдиний гол забив Мудрик, а його швидкість у критичних моментах та надійна гра в центрі поля допомогли зменшити кількість атак суперника. Хоча команда виглядала не так впевнено, як хотілося б, їй вдалося втримати перевагу в рахунку. Детальніше про це розповідає OBOZ.UA.

Стартовий склад

Україна: Трубін, Конопля, Забарний, Таловєров, Матвієнко, Шапаренко, Калюжний, Судаков, Гуцуляк, Мудрик, Довбик.

Грузія: Мамардашвілі, Кашія, Двалі, Какабадзе, Кітейшвілі, Гвеселіані, Лочошвілі, Чакветадзе, Кочорашвілі, Мікаутадзе, Кварацхелія.

Перший тайм. Противник активно тисне, проте Мудрик приносить плоди.

Початок гри був класичним: Україна знову тисла на всі ланки, футболісти хотіли здобути швидкий та зручний результат. Латералі Грузії - справжня проблема цієї команди, саме через їх зони ми знаходили моменти. На початку гри Гуцуляк не помітив Какабадзе, коли зміг прорватися флангом і прострілити на Судакова, півзахиснику забракло кількох сантиметрів, щоб влучити у ворота. Також ліворуч частенько запускали Мудрика. Однак у цьому випадку виник нюанс: Какабадзе легше виконував свою оборонну роль на іншому фланзі, якщо це була гра один в один без швидкості.

У відповідь жовто-сині зустрічали грузинів жорстко, кілька фолів проти головних футболістів були спрямовані на зрив їх невтомної атакувальної жаги. Склалося враження, що проти такого класичного розвитку подій був навіть стадіон: проблеми зі світлом зруйнували стартовий план, його довелося будувати в інших умовах.

Суперник виставив на захист п’ятьох гравців, тоді як ще п’ятеро активно зосередилися на центрі поля, намагаючись обмежити рухи Судакова та Шапаренка. Українська команда довго шукала шляхи до воріт суперника, адже Довбика контролювали два захисники. Він зумів заробити жовту картку для капітана Грузії, однак від нашого нападника очікували більшого. Проте в оборонних діях на чужій половині поля ми виглядали дуже впевнено, що й призвело до гола. Мудрик вразливо розібрався в ситуації, коли Кочорашвілі впав на газон, і, здійснивши сольний прорив, обійшов трьох захисників, влучно пробивши у кут воріт Мамардашвілі. Це була чудова реалізація вільного простору, адже грузини не встигли відреагувати.

Силова боротьба стала однією з основних переваг Грузії, яка, навіть після пропущеного голу, продовжувала створювати проблеми для нашої оборони. Кварацхелія, використовуючи свою фізичну силу, зумів відтиснути Шапаренка і майже створив 100% гольовий момент. Також між лініями виникали небезпечні розриви: Судаков і Матвієнко дозволили виконати розрізний вертикальний пас на Кочорашвілі, в результаті чого той зумів завдати удару. Проблеми в центрі захисту стали очевидними в іншому епізоді, коли Мікаутадзе без особливих зусиль прорвався до Трубіна. Хоча нападнику не вдалося вразити ворота, це знову викликало тривогу у нашій обороні.

Збірні перші півгодини були дуже обережні, що зрозуміло: складна мотивація на матч. Україна програла 2 матчі і їй потрібно було багато атакувати; грузини ще однією перемогою могли закріпити впевнене лідерство. Україна витиснула свій максимум із кількох моментів, Грузія почала шукати свої.

Другий тайм. Втримати результат будь-якою ціною

По перерві Україна додала тиском через Судакова, побільшало кутових, яких не було перші 45 хвилин. Дійсно яскраво грав Мудрик: сміливо піти на кількох суперників стало його стилем на цей матч. Запал від гри у збірній, поєднаний із важливістю вже в "Челсі", повпливав на його мотивацію, що вилилося у постійну зростаючу загрозу чужим воротам. Найкращий підсумок - в цьому матчі Україна не була командою одного тайму.

Моментів стало більше з обох боків, і Грузія кинулася вирівнювати ситуацію. З’явилася ще одна важлива деталь: ми знову, як і в матчі з Чехією, виявилися слабкими в підборі. Відштовхнути суперників вдавалося лише за рахунок виносу м’яча до чужих воріт. Окремі атаки противника також становили загрозу. Мікаутадзе виграв дуель у Таловєрова після виносу від чужого штрафного майданчика і вирвався позаду. Він технічно обійшов Забарного, але трохи не влучив у ворота. Українцям терміново потрібно було зміцнити взаємодію між центрбеками.

Результат новеньких футболістів не був поганим: вони дали те різномаїття, яке і треба було проти дуже організованої Грузії. Їх вихід одразу зі старту не читався, що допомогло на перший тайм зупинити грузинів, а на другий - відкласти їх масований штурм. Хоча обидва відчутно нервували, через що Калюжного проходили мікро-контролем м'яча, а Гуцуляк часто намагався скинути на Довбика туди, де форварда не було.

Цей самий штурм почався із 70-ї хвилини, коли грузини кинулися підсилювати атакувальну ланку. На той момент ми статистично програвали за всіма ключовими показниками, а ще й банально втомилися стільки відбиватися. У забитому з офсайду голі грузинів, де обрізалися Трубін і всі захисники, пощастило з рикошетом у положення поза грою. Ми відповіли своїми замінами на атаку, хоча треба було дати більше уваги в опорну зону та на фланги. Виходи в атаки стали поодинокими, зупинити українців суперник намагався тактичними фолами, однак більше заробляли картки. Не посприяла результату попереду навіть поява Яремчука, Назаренка та Зубкова. Хвилю атак у доданий час жовто-сині стримали тільки тим, що постійно вибивали м'яча подалі та змушували мегаатакувальну Грузію знову і знову проходити всіх футболістів.

1:0 - Україна нарешті досягає важливої перемоги, розриваючи тривалу серію невдач. Єдиний гол, забитий Мудриком, який відіграв ключову роль, забезпечив тонку перевагу в один м’яч. Хоча гра не була ідеальною і виглядала більше методичною, ніж досконалою, важливо, що команда отримала 3 очки – а це вже великий успіх.

Related posts